MMN | Makine Mühendisliği Forumu

Orjinalini görmek için tıklayınız: Proje Dayanışması
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Düşündüm ki forumda isteyen arkadaşlarla bir proje yapsak gayet iyi olur. En azından görüşleri alarak başlayabiliriz.

Mesela benim aklımda şöyle birşey var. Bazen evde wifi ye bağlanırken modem salonda ise odada bağlanmak biraz zorlaşıyor. Buna çözüm olarak bir mini moden tasarlanabilir. Bu mini modem ana modemden gelen wifi gücünü tutacak ve yükselterek bulunduğu alana daha kuvvetli sinyaller verecek bunu planladıktan sonra tasarlayıp demo üretimine geçebiliriz.

Ek: Tam olarak bu sistemde olmasada modem güçlendirici sistemler bulunmakta. Onlardaki işleyiş mantığı anten yardımı ile çevredeki sinyalleri daha kuvvetli almaktır. Benim aklımdaki şey ise sadece tek modeme bağlı ve sadece ondan gelen sinyalleri güçlendirmektir.

(Umarım Çıkmaz ama) Şunu diyen arkadaşlar olacaktır. Bütün sinyalleri toplayabilirken tek sinyali toplamak biraz mantıksızlık değil mi.
Bu hangi açıdan bakıldığına göre değişir. Eğer amaç bedava İnternet'e bağlanmaksa bu proje çok fazla şey katmaz. Ancak bu projeyi iş sektörü içerisinde düşünürseniz, gerçekten büyük bir fark olacaktır.

Örnek veriyorum;
Otellerde genelde bir modem bulunur. Bu bazen yeterlidir ve bazen ise değildir. Otel binası büyüdükçe duvarlardan sinyal geçmesi zorlaşır ve modemden uzaklaştıkça çekim gücü inanılmaz derecede düşer. Yeni bir modem eklenebilir ancak bazen Buda yeterli olmaz. Otel odanızın balkonuna çıktınız ve otelin wifi sine bağlanmak istiyorsunuz yalnız dikkatinizi çeken birşey var otelinizin wifi seviyesi 1 ancak karşı taraftaki otel full çekiyor. İşte o an otelin prestiji sarsılır (En azından benim için) Mantık olarak çok saçma değil karşı modemin size ulaşma engeli daha az ancak prestij, prestijdir.

Bu projem hakkında fikirleri alabilirsem sevinirim.
access point anlatmak istediğiniz şey bu şekilde bir şey mi? bunlarda tek wifi ağını güçlendiriyor