Forum Kuralları
1. Tehdit edici, küfürlü, müstehcen, kaba, nefret dolu yada gereksiz mesajlar göndermek; teşekkür mesajı göndermek; din, dil, ırk, cinsiyet ayrımına yönelik ve Türkiye Cumhuriyeti yasalarına aykırı iletiler yazmak ve bu doğrultuda materyaller kullanmak kesinlikle yasaktır.

2. Yazacağınız her türlü mesajdan yalnızca siz sorumlu sayılırsınız. Üyeler tarafından yazılacak yasal olmayan bilgiler ve/veya paylaşımlardan makinemuhendisligi.net, site yöneticileri ve yardımcıları hiç bir sorumluluk üstlenmez.

3. Forum kurallarına uymayan mesajlar ayırım gözetilmeksizin silinir. Forumu kullanırken lütfen forum kuralları dahilinde mesajlar yazmaya çalışınız, aksi takdirde mesajlarınız hiçbir uyarıda bulunulmadan silinecektir.

4. Forum kurallarına uymamakta ısrar eden üyelerin üyelikleri iptal edilir. IP numaraları yasaklanır. Gerekiyorsa yasal işlemler başlatılır.

5. Üyelerin seçtikleri imzalar 3 satırdan uzun olamaz. İmza, politik bir içeriğe sahip olmamalıdır. İmzalarda site tanıtımı kesinlikle yasaktır. İmzalarda büyük punto veya kayan yazı kullanılamaz. Konuların görsel bütünlüğünü bozacak şekilde büyük resimlere imzalarda yer verilemez.

6. Forumun hiçbir bölümünde sitenizin ziyaret edilmesini istemeniz, sitenizde satılan veya aracı olunan bir "ürünün" reklamını yapmanız, başka sitelerin reklamı olan içerikler yollamanız ve bunlar dışındaki tüm ticarî kaygı güden mesajlar yasaktır.

7. Mesaj yazarken büyük harf kullanmak bağırmak anlamına geleceği için kesinlikle tamamıyla büyük harf kullanarak yazı yazmayınız.

8. Program paylaşımları öğrencilere yöneliktir. İşletmelerin paylaştığımız programları kullanmalarından doğacak sorumluluk yöneticilere ait değildir. İşletme sahibiyseniz lisanslı program kullanmanız gerekiyor.

9. Forum kurallarının güncellenmesi veya yenilerinin eklenmesi hakkı forum yöneticilerinde saklıdır. Kurallar her zaman değiştirebilir ve değiştikten sonra hemen geçerlidir. "O zaman öyle bir kural yoktu" diye itiraz edilemez. Bu yüzden her fırsatta okunması gerekmektedir. Yeni kuralları kabul etmeyenlerin üyeliklerinin iptalini talep etme hakları vardır.

MMN Yönetimi