by Fatihart at 19.07.2018, Saat:22:58
Selam arkadaşlar ve abilerim  ben makime mühendisliği son sınıf öğrencisiyim bu sene kısmet olursa mezun olacağım. Bildiğiniz üzere makine mühendisleri de bir çok sektörde çalışabiliyorlar(asansör,doğalgaz,şantiye,talaşlı imalat vs) acaba hangisinin önü daha açık, kendime hangisin de daha fazla deger katarım , hangi sektörün çalışması rahattır,hangi sektörde maaşlar daha yüksektir kısacası hangi sektöre yönelmeliyim bilgisi olanlar yazarsa sevinirim.
by Ahmet Altuntaş at 17.07.2018, Saat:14:48
ÖZET BİLGİLER

303 Paslanmaz Çelik: 303 kalite paslanmazlar, paslanmaz çeliğin otomatı olarak da adlandırılmaktadır. İçerdiği sülfürün bir sonucu olarak bu kalitedeki malzemelerin işlenebilirliği yüksek seviyededir. Buna karşın sülfür malzemenin korozyona dayanımını düşürmektedir. Bu sebeple  303 kalite paslanmaz çeliklerin korozyona dayanımı 304 kalite paslanmaz çeliklere oranla daha düşüktür.
 
304 Paslanmaz Çelik: 304 kalite paslanmaz, paslanmaz çeliğin temel kalitelerinden biri ve en yaygın kullanılanıdır. 304 paslanmazlar, malzemenin kimyasal bileşiminin, mekanik özelliklerinin, kaynak yapılabilirliğinin ve korozyon-oksidayson direncinin malzemenin fiyatına göre iyi olması sebebiyle tercih edilmektedir. 304 kalite paslanmaz çeliklerin düşük sıcaklıklardaki özellikleri ve işleme sertleştirmesine verdikleri tepki mükemmeldir.
 
304L Paslanmaz Çelik: 304L kalite paslanmazlar, 304 kalite paslanmazlara oranla daha az karbon ve daha fazla nikel içermektedir. 304L kalite paslanmaz çeliğin işlenebilirliği 304 kalite paslanmazlara göre daha zor, mekanik özellikleri de 304 kalite paslanmazlara göre daha düşüktür.
 
316 Paslanmaz Çelik: 316 kalite paslanmaz çelik, 304 kalite paslanmaz çeliğin içine molibden ve daha fazla nikel eklenerek elde edilen bir paslanmaz kalitesidir. Bu içerik sayesinde 316 kalite paslanmazların korozyona dayanımı sert koşullu ortamlarda (deniz suyu, asidik sıvılar vs.) dahi yüksek seviyededir. 316 kalite malzemelerin kopma dayanımı (ultimate strength) da 304 kalite malzemelere göre daha yüksek seviyededir.
 
316L Paslanmaz Çelik: 316L kalite paslanmaz çelik, 316 kalite paslanmaz çeliğin düşük karbonlusudur. 316 L paslanmaz, kalın kesitlerde de kaynak sonrası tavlama gerekmez. Parçalar kaynakla birleştiriğinde ısınmadan ötürü korozyon riskiyle karşı karşıya kalındığı için, bu tür durumlarda daha az karbon içerikli olan 316L kalite paslanmaz çelik malzeme kullanılması uygundur.
 
316Ti Paslanmaz Çelik: 316 Ti kalite paslanmaz çelik, 316 kalite paslanmaz çeliğin içerisine titanyum (Ti) eklenmişbir çelik kalitesidir . Eğer malzeme 550 - 800° C arası yüksek sıcaklığa uzun süre maruz kalacaksa, 316Ti kalite paslanmaz çelik kullanılmalıdır. 316 Ti kalite paslanmaz çelik %0.5 civarında titanyum içermektedir.
 
310 Paslanmaz Çelik: 310 kalite paslanmaz çelik yüksek sıcaklıklara dayanabilen bir yüksek sıcaklık malzemesidir. Normal koşullarda 1100°C sıcaklığa dayanabilen bu paslanmaz çelik kalitesi, içerdiği yüksek krom ve nikel sayesinde oldukça iyi bir paslanma direncine sahiptir.
 
420 Paslanmaz Çelik: 420 kalite paslanmaz çeliğin öne çıkan özelliği gerilime dayanımının yüksek olmasıdır. Normal şartlar altında bu malzeme iyi bir korozyon direncine sahiptir ve tavlanmış haliyle işenebilirliği iyidir.
 
431 Paslanmaz Çelik: 431 kalite paslanmaz çelik hem krom hem de nikel içeren bir paslanmaz çelik türüdür. 431 paslanmaz, ısıl işlemle birlikte kopmaya karşı direnci çok yüksek hale getirilebilen bir çelik kalitesidir. Isıyı iyi iletir ve polisaj için uygun bir malzemedir. Sıcak ortamda bile iyi bir yüzey yapısına sahiptir.
 
430 Paslanmaz Çelik: 430 kalite paslanmaz çelik "ferretik" sınıfına giren düşük karbonlu ve krom içerikli bir paslanmaz çelik kalitesidir. Bu kalitedeki paslanmaz çeliklerin kaynak yapılabilirliği sınırlıdır. 430 paslanmaz çelikler nikel ve molybden içermediklerinden dolayı 300 serisi paslanmaz çeliklerden daha ucuzlardır. Bu kalite paslanmaz çelikler kullanıldığı yerlerde iyi bir yüzey görünümü sağlarlar. 430 paslanmaz, nikel içermediği için mıknatıslanma yapabilir.
 
430F Paslanmaz Çelik: 430F kalite paslanmaz çelik sülfür içermektedir. Bu sayede 430 F kalite paslanmaz çeliğin işlenebilirliği 430 kalite paslanmaz çeliğe oranla daha iyidir. Ancak sülfür az da olsa malzemenin korozyon resistansını düşürür.
 
Dubleks Paslanmaz Çelik: Dubleks paslanmaz çelik (1.4462), aşırı derecede korozyona karşı dayanıklı bir malzeme türüdür. Dubleks kalite paslanmaz çeliklerin 304 ve 316 kalite paslanmaz çeliklere oranla paslanmaya karşı direnci daha yüksektir. Bu kalitedeki malzemeler hem "östenitik" hem de "ferretik" paslanmaz çelik özellikleri gösterdikleri için dubleks olarak adlandırılırlar. Dubleks paslanmaz çelikler ferretik paslanmaz çeliklere göre daha sert oldukları gibi, östenitik malzemelere göre de kopmaya karşı iki kat daha dirençlidirler. Dubleks paslanmazlar yerine göre "duplex paslanmaz" ya da "dublex paslanmaz" olarak da adlandırılırlar.
 
630 Paslanmaz Çelik: 630 paslanmaz çelik ülkemizde ve dünyada gün geçtikçe daha fazla kullanılmaya başlanan yaşlandırmayla veya bir başka deyişle çökeltiyle sertleştirilmiş paslanmazlar grubuna giren, krom ve nikel içeren ve östenitik ve martensitik paslanmaz sınıflarının bir sentezi sayılabilecek bir paslanmaz çelik kalitesidir. Bu paslanmaz grubuna giren kaliteler diğer kalitelere göre çeşitli faydalar sağlamaktadır. Bunlardan en önemlisi şudur: bu gruba giren paslanmazlar hem östenitik paslanmazlar ölçüsünde korozyon dayanımı gösterirler hem de martensitik paslanmazlar gibi ısıl işlem yoluyla ileri derecede direnç kazanma özelliğini kendilerinde barındırırlar. Bu paslanmaz grubunun içinde en yoğun kullanılan kalite 17-4 PH'dır.
 
440M Paslanmaz Çelik: 440M kalite paslanmaz, paslanmaz malzemeler arasında ısıl işlem ardından en yüksek sertlik alabilen kalitelerden birisidir. Fransız UGITECH fabrikasının üretimi bu kalite malzemenin 59.5 HRC lere kadar sertlik aldığı söylenmektedir. Bu paslanmaz çelik kalitesi 440B (1.4112) ve 440C (1.4125) kalite malzemelere alternatif olarak üretilmiştir ve bu iki kalitedende daha iyi bir korozyon direncine sahiptir. Ayrıca daha iyi bir işlenebilirliğe sahiptir. Tüm bunların yanısıra malzemenin fiyatıda daha ucuzdur ve kırılganlıgı oldukça düşüktür.
 
1.4418 Paslanmaz Çelik: 1.4418 paslanmaz çelik, genellikle 431 (1.4057) ve 630 (1.4542) kalite malzemelerin arasında bir paslanmaz çelik kalitesi olarak adlandırılmaktadır. Bunun sebebi korozyon direncinin ve mekanik direncinin 431 (1.4057) kaliteden iyi olmasıdır. Ayrıca korozyon direnci açısından 630 (1.4542) kalite ile neredeyse eşdeğer olan bu paslanmaz çelik kalitesi, mekanik direnç açısından 630 un azda olsa gerisinde kalmaktadır.  Firmamızdaki 1.4418 kalite malzemelerin tamamı QT900 'lü malzemelerdir ve kopma sınırları mimimum 900 MPA dır. Ayrıca 1.4418 kalite malzemenin en önemli özelliği 0 derecenin altındaki sıcaklıklarda mekanik özelliklerinin neredeyse hiçdeğişmemesidir. Bu sebepten ötürü düşük sıcaklıklarda oldukça fazla tercih edilen bir paslanmaz çelik kalitesidir.
 
321 Paslanmaz Çelik: 321 paslanmaz çelik, aynı zamanda 1.4541 olarakta adlandırılan bir paslanmaz kalitesidir. 304 kalite paslanmaz ile 316Ti kalite paslanmazın karışımı gibi düşünebileceğimiz bu paslanmaz çelik kalitesi, yüksek sıcaklığın olduğu ortamlarda kullanılmaktadır. Korozyon direnci 304 kaliteye göre daha iyi olan bu paslanmaz çelik kalitesi, fiyat bakımından da oldukça makul bir paslanmaz çelik kalitesidir. Firmamızdaki 321 (1.4541) kalite malzemelerin tamamı Avrupa menşeli ve sertifikalı ürünlerdir.
 
904L Paslanmaz Çelik: 904L paslanmaz çelik kaliteleri arasında korozyon direnci açısından en üst değere sahip paslanmaz çelik kalitesi olarak kabul edilmektedir. Kullanımı yaygın paslanmazlar arasında korozyon direnci açısından bu paslanmaz malzemeden daha dayanıklı bir malzeme mevcut değildir. Bu paslanmaz çelik kalitesinin dahi yetmediği ortamlarda, paslanmaz çelik kullanılmaması tavsiye edilmektedir. Daha sert ve korozif ortamlarda bu kalite yerine, nikel alaşımları veya titanyum tercih edilebilir.
 
Süper Dubleks Paslanmaz Çelik (1.4410): Süper dubleks paslanmaz çelik olarakta adlandırılan ve dubleks sınıfının en tepesinde kabul edilen paslanmaz çelik cinsinin genel adıdır. Süper dubleks malzemeler genellikle yaygın olarak üç farklı kalitede bulunabilmektedir. Bu kaliteler arasında en yaygın kullanılanı ve en yaygın bulunabileni 1.4410 kalite süper dubleks malzemedir. 1.4410 kaliteden sonra sırasıyla 1.4501 ve 1.4507 kalite süper dubleks malzemeler kullanılmaktadır. Tüm bu malzemelerin genel özelliği çok korozif ortamlara dahi dayanabilmeleridir. Ayrıca süper dubleks malzemeler oldukça iyi mekanik özelliklere sahiptir. PREN olarak bilinen sayı bu malzemelerde 40'ın üzerindedir ve bu sayı bu malzemelerin oldukça yüksek bir korozyon dayanımına sahip olduğunu göstermektedir.
 
15-5 PH Paslanmaz Çelik: 630 kalite (17-4 PH) paslanmaz çelik malzemeye benzer özellikler gösteren bu kalite malzemenin üretiliş sebebi tamamen havacılıkta malzemenin kullanılması üzerinedir. 15-5 PH malzemelerin kullanım alanı tamamen hava ve hava araçlarıdır ve bu malzeme için 17-4 PH malzemenin modifiye edilmiş versiyonu diyebiliriz. Yük altında dahi iyi bir korozyon direnci olan bu malzeme çok spesifik yerlerde kullanılmaktadır.
 
Süper Dubleks Paslanmaz Çelik (1.4507): 1.4507 kalite süper dubleks malzeme, 1.4410 süper dubleks malzemeye benzer ve hatta azda olsa daha iyisi olarak kabul edilmektedir. Stoklarımızda bulunan ve tedarik ettiğimiz tüm 1.4507 süper dubleks malzemeler, çeşitli havacılık ve diğer bazı özel normları karşılamaktadır. 1.4410 süper dubleks malzemeden sonra en yaygın kullanılan bir başka süper dubleks kalitesi 1.4507 dir. Ayrıca petro kimya endüstrisinde bir malzemenin paslanıp paslanmayacağı PREN sayısıyla anlaşılmaktadır ve PREN veya PRE sayısı olarka bilinen bu sayı, bu kalite malzeme için alt limit olan 40'ın üzerindedir. Bu süper dubleks kalite malzeme oldukça yüksek bir korozyon dirence ve mekanik dirence sahiptir.
 
PH 13-8 Mo Paslanmaz Çelik: 1.4534 kallite (PH 13-8 Mo) paslanmaz çelik malzeme, genellikle havacılıkta kullanılan, uçak iniş takım parçalarında ve uçak dişlilerinde kullanılan ve oldukça korozyona dayanıklı bir paslanmaz çelik kalitesidir. Oldukça özel olan bu malzemeyi Birçelik stoklarından temin edebilirsiniz.
 
    Yazan   : Alıntı
alinti.gif Kaynak : Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
Kalite Karşılaştırma Yardımcı Konu
 Paslanmaz Çelik Kalite Özelliklerinin Derecelendirilmesi
Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
by Ahmet Altuntaş at 17.07.2018, Saat:13:59
on_izleme_resmi.png
Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
bilgiler.png


Paslanmaz çeliklerin kalite özelliklerini anlatan ve birbirleriyle 1-5 arasında değerlendirme yaparak kıyas sağlayan güzel bir paylaşımdır.

Not: Puanlar 5 üzerinden belirlenmiş olup, malzemenin özelliğinin anlaşılabilmesini kolaylaştırmaya yöneliktir. Herhangi bir değere dayanmayan sadece kaliteler arasında kıyaslama yapmaya yöneliktir.


dosya_boyutu.png : 0.968 MB

dokuman_dili.png : Turkey

dosya_turu.png : Pdf (1 ADET)

sayfa_sayisi.png : 23


baglanti_adresi.png
Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.

Alternatif:
Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.

arsiv_sifresi.png
makinemuhendisligi.net
by furkan_gon at 15.07.2018, Saat:20:02
Merhaba arkadaşlar Solıdworks 2014 sp4.0 86x kurulum dosyası mevcut.Bilgisayarım 32 bit ancak, programı  kuramıyorum .64 bit uyumlu diye bir hata alıyorum ne yapmam gerek  ??

kullandığım windows sürümü windows 8.1 pro. 64 bit e yükseltsem uyumlu olurmu ??

veya size şöyle bir soru yöneltiyim sadece solıdworks kullanacağım bilgisayarda.

EDg8YZ.png
Bilgisayarın özellikleri resimde görüldüğü gibidir hangi wındows sürümünü ve işletim sistemini yüklesem daha iyi verim alabilirim ??
by Ahmet Altuntaş at 13.07.2018, Saat:17:14
Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.

Malzemelerin yüzde 90’ı Türkiye’den götürülerek 21 ayda hizmete açılan Kuveyt Havaalanının ABD uçuşları terminali, hem teknoloji olarak, hem de tasarım-malzeme kalitesi olarak Orta Doğu ülkelerinde örnek gösterilmeye başlandı .

YENİ Havalimanları inşaasındaki tecrübesi sebebiyle, Cengiz İnşaata verilen Kuveyt Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Uluslararası Terminal binası 21 ayda tamamlanarak açılışı yapıldı. Düzenlenen teslim töreninde Kuveyt Emiri Şeyh Sabah el-Ahmed el-Cabir el-Sabah, Cengiz Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Cengiz’e projenin hızı ve kalitesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. 

Müteahhitlik sektöründe Çin’in ardından dünyada ikincilik koltuğuna oturan ve birbiri ardına çok önemli projelere imza atan Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız. müteahhitleri dünyaya köprü olmaya devam ediyor. Cengiz Holding bünyesinde yer alan Cengiz İnşaat tarafından 200 milyon dolara 21 ay gibi rekor sürede tamamlanan Kuveyt yeni terminal binası Kuveytli yetkililere teslim edildi. Kuveyt’in mevcut havalimanı terminali uluslararası standartlara uygun olmadığı için Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.’ye direkt uçuş yapılamamasının önündeki engel de Türkler tarafından kaldırılmış oldu. Kuveyt Emiri Şeyh Sabah el-Ahmed el-Cabir el-Sabah, Cengiz Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Cengiz’e projenin hızı ve kalitesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. 
“TÜRK MÜTEAHHİTLİK SEKTÖRÜNÜN GÜCÜNÜ BİR KEZ DAHA GÖSTERDİK”

Cengiz Holding İcra Kurulu Üyesi Uğur Cengiz, teslim töreninin sonrasında gazeteciler ile bir araya geldi. Uğur Cengiz, Kuveyt Uluslararası Havalimanı’nın 6 milyon yolcu kapasitesinin iki kat üzerine çıkmasının ardından Kuveyt hükümetinin sorunu çözmek için harekete geçtiğini ve dünya genelinde yaptıkları önemli projeler nedeniyle Cengiz İnşaat’ın da ihaleye davet edildiğini belirtti. Cengiz, “Hem kısa sürede hem de kaliteli bir iş beklendiği için tercih bizden yana oldu. 200 milyon dolara ihaleyi aldık. Normal şartlarda en az 3 yıl sürecek yeni terminali, 21 ay gibi kısa sürede teslim etmenin gururunu yaşıyoruz. Türkiye’nin ve Türk müteahhitlik sektörünün gücünü bir kez daha gösterdik. Havalimanının bu kadar kısa sürede ve yüksek kalitede yapıldığını gören Kuveyt hükümeti, yeni ihalelere de şirketimizi davet etti. Bunlar arasından Kuveyt City’nin imara açılacak yeni yerlerinin tüm altyapı inşaatını 160 milyon dolara, 50 kilometrelik otoyol işini de 90 milyon dolara Cengiz İnşaat kazandı” dedi.
“12 BİN METREKARE TASARRUF ETTİRDİ”
4.5 milyon yolcu kapasiteli yeni terminalin Kuveytli yetkililer tarafından ilk projelendirildiğinde, 68 bin metrekare olarak planlandığını anlatan Uğur Cengiz, “Cengiz İnşaat’ın havalimanı projelerindeki deneyimleri sayesinde aynı kapasiteye daha kullanışlı 56 bin metrekarelik terminal binasıyla hizmet verecek şekilde revize edildi. Cengiz İnşaat’ın hızı ve kalitesinden çok etkilenen Kuveytliler, havalimanında planlanan VIP Terminali için de yine Cengiz İnşaat ile görüşüyor. Daha önce yaptığımız Avrupa’da tek olan, tamamı deniz üzerinde kurulu Ordu-Giresun Havalimanı’nı ve Irak Erbil Havalimanı da bu işimize referans oldu” diye konuştu.

“KUVEYT’TE ZAMANINDA BİTEN İLK Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız. OLARAK TARİHE GEÇTİK”
Kuveyt’te çalışma şartlarının zorlu olmasında kaynaklı yaşanan gecikmeler bu projede yaşanmadı. 2016 yılının sonunda yapımına başlanan havalimanını rekor sayılabilecek sürede tasarım dahil 15 ayda teslim aşamasına geldi, daha sonra gelen ilave talepleri de hayata geçiren Cengiz İnşaat projeyi 21 ayda bitirdi.Teslim törenine katılan Kuveyt Emiri Şeyh Sabah, projenin hızı ve kalitesinden duyduğu memnuniyeti Cengiz Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Cengiz’e bizzat iletti. Kuveytli yetkililer de yaptıkları konuşmalarda pek çok kez memnuniyetlerini dile getirirken, projeden övgüyle bahsettiler.


90 TÜRK MÜHENDİSİ TASARLADI

Kuveyt havalimanının mühendislik ve proje aşamasında Türk mühendislerinin imzası olduğunu vurgulayan Cengiz Holding İcra Kurulu Üyesi Uğur Cengiz, Türkiye’nin artık teknoloji ve mühendislik hizmeti ihraç eder konuma geldiğini belirtti. Cengiz, “Türk müteahhitlerinin yurt dışında yaptığı en büyük baraj projesi olan Azerbaycan’daki Şemkirçay Barajı Türk mühendisleri tarafından projelendirildi. Daha sonra Bosna Hersek’teki otoyol projemizde Türk mühendislerimiz çalıştı. Kısa bir süre öncesine kadar mühendislik hizmeti satın alıyorduk. Şimdi ihraç eder duruma geldik. Kuveyt’te havalimanı yapımı sırasında 100 Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız. çalıştı. Bunların 90’ı Türkiye’den geldi. 1800 işçinin de yüzde 60’ını Türkiye’den getirdik. Türk mühendisinin yanı sıra Türk işçisinin disiplini de dünya tarafından öğrenildi” şeklinde konuştu.

TÜRK ŞİRKETLERİN KUVEYT’TE TAMAMLADIKLARI EN BÜYÜK PROJE
200 milyon dolara yapımı tamamlanan yeni terminal binası, Türk şirketlerin bugüne kadar Kuveyt’te yaptıkları en büyük proje oldu. Bu projenin referansı ile yeni ihalelere davet alan Cengiz İnşaat, 250 milyon tutarında yeni projelerde de çalışmaya başladı.

alinti.gif Kaynak : Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
by sibel yalçın at 12.07.2018, Saat:23:59
merhaba arkadaşlar ben makine mühendisliği son sınıf öğrencisiyim tez olarak iha üzerine roket atar koymak istiyorum ve bu silah insan ve nesneyi ayırsın istiyorum ama nasıl yapacağımı bilmiyorum bana yardım eder misiniz.
by MakineMühendisiMC at 12.07.2018, Saat:13:57
bilgiler.png
Ayrıntılı hazırlanmış atölye staj defteridir umarım faydalı olur...


dosya_boyutu.png : 5.85 MB

dokuman_dili.png : Turkey

dosya_turu.png : Pdf (1 Adet)


baglanti_adresi.png
Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.

Alternatif:
Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.arsiv_sifresi.png
makinemuhendisligi.net


duzenleyen.png : Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
by akinciray at 10.07.2018, Saat:23:34
İş makinelerinin bakımı onarımı ile ilgili elinde örnek staj defteri bulunan yardımcı olabilir mi?
by hidrodinamic54 at 07.07.2018, Saat:04:20
Merhaba Arkadaşlar,
Bende makine mühendisliği öğrencisiyim. Malum yaz aylarını değerlendirmek amaçlı catia öğrenmek istiyorum ancak hangi sürümü kullanmam gerekiyor sürümler arasındaki farklar ne bilmiyorum.
Catia p3-v5-6r2017 sürümü ile catia 3d experince çeşitlerini duydum. Farklırını söylerseniz sevinirim. Ne amaçla kullanıldıklarını merak ettim Smile
by brainonline at 06.07.2018, Saat:17:36
Merhabalar;
Stajlarımı ayarlarken çalışmak istediğim sektöre yönelik yerleri hedef almak istiyorum lakin çalışmak için bir sektörde karar kılamadım. Bunu belirlerken neleri dikkate almalıyım? 
Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.
  • 1(current)
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • ..
  • 150
  • Sonraki 
Hoşgeldin, Ziyaretçi
Sitemizden yararlanabilmek için Kayıt olmalısınız.
Kullanıcı Adı/E-Posta:

Şifreniz:


Giriş Yap
Forumda Ara

Forum İstatistikleri
Toplam Üyeler: 80.354
Son Üye: osmantml3
Toplam Konular: 2.756
Toplam Yorumlar: 8.756
Kimler Çevrimiçi
Toplam: 52 kullanıcı aktif
2 Kayıtlı
» 50 Ziyaretçi
osmantml3, procast