Tavsiyeleriniz..
Bu sene ikinci sınıf öğrencisi olacağım abilerim olarak sizlerden ben bunu yaptım çok memnunum ya da yapmadım pişmanım sen kesinlikle yapmalısın diyeceğiniz tavsiyelerinizi ve öğütlerinizi dinlemek isterim abilerim..
Aramıza hoşgeldiniz.

İkinci sınıfa geldiğinize göre artık mesleki derslere başlıyor olacaksınz. Mesleğin tam sınırlarını bilmeden -ki makine mühendisliği için sınır çok çok geniştir- bir kariyer planı belirleyemezsiniz tabii ki ama yine de aklınızda illa ki "Şunu yapmak istiyorum" dediğiniz şeyler vardır. Aklınıza yatan alanı düşünün, kendi yeteneklerinize uyan bir alanda şimdiden kendinizi geliştirmeye bakın. Örneğin kalıpçılık sektöründe çalışmak istiyorsanız öncelikle bir CAD programında kalıp çıkarmayı kabataslak yapabilmelisiniz. Sonrasında ise yine tüm detaylara girmeden bu kalıbı CAM yazılımları yardımıyla işlemeye uygun hale getirmeyi öğrenmeye çalışabilirsiniz. "Ben mekanik tesisat çizeceğim" derseniz sektörü iyice araştırıp makine mühendisinin inşaat sektöründe tam olarak ne iş yaptığını genel hatlarıyla öğrenmeniz faydanıza olacaktır. Diğer sektörleri de en azından genel hatlarıyla bilmeye çalışabilirsiniz.

İkinci sınıfa geçtiğinize göre teknik resim derslerini almış olmanız gerekir. Teknik resim makinecinin iletişim rehberidir. Bu konuda varsa eksiklerinizi giderip üzerine bir şeyler koymaya çalışmalısınız. Staj yapınca okulda öğretilen teknik resim bilgisiyle tam olarak resim okunamayacağını anlayacaksınız. Dersi bilerek geçmek önemlidir ama eğer yüksek lisans ve doktora yapmayacaksanız not ortalamasının pek de önemli olduğunu sanmıyorum (en azından şu güne kadar duymadım, hatta okul birincisi olan biri bile ortalamanın önemsiz olduğunu söylemişti.).

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. "Yardım İstekleriniz" bölümümüzde daha fazla tavsiye mesajlarımız bulunuyordu. Dilerseniz o bölüme de bir göz atabilirsiniz.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi