Diğer Mesleki Konular Hakkında Yardım İstekleriniz
Meslekle ilgili diğer kategorilere uymayan konularda yardım isteklerinizi bu başlık altında dile getirebilirsiniz.

Konuya mesaj attıktan sonra mesajınızı görenlerin içerisinde isteğinize uygun bilgiye sahip olan zaten paylaşacaktır. Bu yüzden "Yok mu yardım edecek olan?", "up,up", "yukarı, yukarı", "lütfen yardım", "acil yardım" vs. yazmayınız. Öyle mesajlar silinecektir.
Merhabalar,
Ben makine mühendisliği 2. sınıf öğrencisiyim. Makine mühendisliğinin sektörlerinin gelecekteki durumları hakkında sizlerden bilgi almak istiyorum (enerji,imalat,otomotiv,ısıtma soğutma,robotik vs.) Ben robotikçi olmak istiyorum ancak çevremden aldığım bazı duyumlar gerek "robotikin iş sahası dar" gerek "türkiyede yaygınlaşmadı" gerekse "robotikte para yok" beni hayal kırıklığına uğrattı. Aslında sizden bu duyumların asılsıza yakın olduğunu söylemenizi ve teselli etmenizi bekliyorum sanırım Big Grin makine mühendisliğinde bu tezlerin aksini söyleyebileceğimiz gelecekte çok parlak olan sektör(ler) hangisidir ve robotik gerçekten böyle söylendiği gibi midir? Teşekkürler
Aşağıda ekli dosyalar da minik tirenin olduğu yerde bir taslak çizim vardır. bu sistemin elemanlarını tam olarak belirleyemedim.
yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim

Vana 1 manüel olarak ON konumuna geçince Vana 3 otomatik olarak açılacaktır.
5°c-30°c sıcaklığında max. 6 bar basıncında su (soğuk su) Vana 3 ten geçerek valf A ya gelecektir.
Vana 3’ten 5°C-30°C sıcaklığında geçen su belirli bir zaman sonra 90°c ‘ye kadar çıkabilecektir.
Valf A sıcaklık kontrollü 3 yollu vana olacaktır. Kontrol aralığı 0-90°c dir.
Su ayarlanan sıcaklığa gelene kadar -1- yolunu kullanarak Valf B’ ye oradan da genleşme tankına dolacaktır.
Valf A Ayarlanan değere ulaştığında -1- yolu kapanacak -2- yolu açılacak ve su Vana 1 ‘den geçecektir.
Vana2 manüel olarak açıldığında Vana4 otomatik açılacaktır. Valf B -1- yolunu kapatıp -3- yolunu açacak ve genleşme deposu boşalacaktır..

Sistemdeki amaç;
Su istenen sıcaklığa tam olarak gelene kadar hatta verilmek yerine, suyun genleşme deposunda toplanmasını sağlamaktır. Toplanan bu su daha sonra hatta geri verilecektir.

Ek Dosyalar Ekran Görüntüleri

brfrt hala konu ile ilgili ihtiyacın varsa yardımcı olmaya çalışabilirim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Dersler Hakkkında Yardım İstekleriniz Sadettin Odabaşı 17 13.722 27.07.2016, Saat:16:43
Son Yorum: crocodile
  Siteyle İlgili Görüşleriniz, Önerileriniz, Bölüm İstekleriniz Sadettin Odabaşı 2 3.357 13.01.2013, Saat:00:07
Son Yorum: Sadettin Odabaşı
  Diğer Döküman İstekleri Sadettin Odabaşı 0 2.283 20.12.2012, Saat:19:35
Son Yorum: Sadettin Odabaşı

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi