Gazi Üniversitesi
Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Türkiye'nin en eski ve en köklü mühendislik fakültelerinden biridir. 1966 yılında Ankara Devlet Mühendislik Mimarlık Akademisi olarak eğitim vermeye başlayan okul 1982 yılında Gazi Üniversitesi'ne bağlanmış ve adı Mühendislik-Mimarlık Fakültesi olarak değiştirilmiştir. 28 yıl Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi olarak eğitim veren fakülte 03 Ekim 2009 gün ve 27365 Sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan 2009/15438 karar ile birbirinden ayrılmış ve iki ayrı fakülte haline getirilmişti..

Böyle bir wikipedia bilgisi sonrassında genel olarak okulu değerlendirmek gerekirse okul 2012 yılında iç ve dış yapılar olmak üzere tamamen baştan yapılmış ve son teknolojiye sahiptir.Birçok üniversitede olmayan labaratuvar ve olanaklara sahiptir.Ancak özellikle makine mühendisliği bölümünde asistan eksikliği sebebiyle birçok problem görülmektedir.Bunların başında sınavlara en fazla 2 saat süre verilmesi kuralı söylenebilir.Eğitim konusunda yüzde 30 ingilizce ve hocaların biraz kendilerini kanıtlama çabaları nedeniyle zorluğu üst seviyedir.Ulaşım olarak Ankara'da ki en kolay üniversitedir.Kızılay dan yürüyerek 10-15 dk ve ankarayın maltepe durağına 200 metre uzaklıktadır.Ancak bir kampüsü olmadığı için ortamı yoktur.Başka sorusu olanlar sorsun severek cevaplarım Smile
Mezunlarının iş bulabilme imkanları hakkında ne söyleyebilirsiniz?
Birşeyler kaparsan tüm üniversitelerde kural aynıdır ne okursan oku hakkıyla oku %100 bir yere yerleşirsin zaten firmalardada okulun adı yetiyor bir adım önde olursun
Açıkçası büyük hedeflerim var bunu başarabilecek azim ve kararlılık da mevcut diye düşünüyorum ancak Boğaziçi, ODTÜ, İTÜ gibi üniversitelerin ne kadar gölgesinde kalırız onu bilemiyorum. Mesela ben Gazide ilk onda olsam ODTÜde ilk yüzde olmayan bir adam benden daha mı avantajlı diploması sebebiyle?
TEKNOLOJİ FAKÜLTELERİNDEN BAHSETMEMİŞİNİZ. BENDE GAZİ ÜNİVERSİTESİ TEKNOLOJİ FAKÜLTESİ İMALAT MÜHENDİSLİĞİ ÖĞRENCİSİYİM. EĞİTİM GERÇEKTEN KALİTELİ FAKAT KALİTELİ OLDUĞU KADAR DA ZORLUYORLAR. OKULU HAKKIYLA BİTİRİP İŞ BULAMAMA GİBİ BİR SORUNUNUZ OLMAZ. 4.SINIFIN BİR DÖNEMİ ZORUNLU STAJ VAR . VE YAZ AYLARI İÇİN TOPLAMDA 60 GÜN STAJ YAPMANIZ GEREKİYOR. DÖRT SENE ÖNCE AÇILAN BÖLÜMÜN İLK MEZUNLARININ %90 I 4.SINIFTA STAJINI YAPTIĞI ŞİRKETTE İŞE BAŞLADI.
(01.07.2015, Saat:20:25)mfyhan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.TEKNOLOJİ FAKÜLTELERİNDEN BAHSETMEMİŞİNİZ. BENDE GAZİ ÜNİVERSİTESİ TEKNOLOJİ FAKÜLTESİ İMALAT MÜHENDİSLİĞİ ÖĞRENCİSİYİM. EĞİTİM GERÇEKTEN KALİTELİ FAKAT KALİTELİ OLDUĞU KADAR DA ZORLUYORLAR. OKULU HAKKIYLA BİTİRİP İŞ BULAMAMA GİBİ BİR SORUNUNUZ OLMAZ. 4.SINIFIN BİR DÖNEMİ ZORUNLU STAJ VAR . VE YAZ AYLARI İÇİN TOPLAMDA 60 GÜN STAJ YAPMANIZ GEREKİYOR. DÖRT SENE ÖNCE AÇILAN BÖLÜMÜN İLK MEZUNLARININ %90 I 4.SINIFTA STAJINI YAPTIĞI ŞİRKETTE İŞE BAŞLADI.

Edit : Zorunlu yaz stajı 40 İş Gününe Düşürüldü.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Gaziantep Üniversitesi'nde Mühendislik ismaill.cskn 1 1.183 25.07.2017, Saat:18:30
Son Yorum: fahrigrmez
  Sakarya Üniversitesi Sadettin Odabaşı 3 25.544 25.12.2016, Saat:12:00
Son Yorum: sau91
  Konya Selçuk Üniversitesi Serhat Öz 3 5.585 17.08.2016, Saat:11:24
Son Yorum: CYBORG26-ES
  Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ( ESOGÜ ) Araştırma Öğrencisi 0 2.383 16.10.2013, Saat:18:23
Son Yorum: Araştırma Öğrencisi
  Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) tunahan54 4 4.927 08.07.2013, Saat:20:59
Son Yorum: tunahan54

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi