MMN | Makine Mühendisliği Forumu
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Reklam

Forum
Reklam Alanı

Yeni mezunum kariyerime nasıl başlamalıyım?
Konu: 1
Kıdem: 30.11.2013

Merhaba arkadaşlar ben yurtdışında eğitimimi bitirmek üzereyim bir kaç haftam kaldı açıkcası hiçbir yazılım bilgim yok , eğitim dilimde makedonca olduğundan ingilizce bilgimde yok e şimdi mezun olunca mühendis oldunda ne öğrendin demezlermi adama Big Grin okuduğum üniversitenin diploması dünyada tanınırlığı bizim en iyi üniversitelerimizle eşdeğer ama eğitim kalitesi sıfıra yakın neredeyse hiç uygulama görmedik çünkü fakültemiz 3 sınıftan oluşuyor ve hiç atelyemiz yok slaytları izleyerek mühendis oldum anlıyacağınız Big Grin şimdi bana ne önerirsiniz benim durumumda olan mezun arkadaşlar varmı ? tecrübeli arkadaşlarımız ne önerir bana nasıl iş başvurusunda bulunayım neye öncelik vermeliyim daha doğrusu nasıl başlamalıyım kariyer hayatıma ?

Teşekkür Edenler
.
Konu: 0
Kıdem: 27.03.2015

sen kardeşim bu işe hiç başlama. slaytla felan bu işler olmaz. elin alet edevat tutmamış. makinacı eli dedin mi adamın aklına osmanlı tokadı gibi el gelir.

Teşekkür Edenler
.
Konu: 859
Kıdem: 02.11.2011

İlla alet edavat tutmasına gerek yok. Kalem tutup hesap kitap yapmış olması da yetebilir. Siz sevdiğiniz bir alanda bilgi edinip araştırmaya gayret edin. Herşeye atlamayın, bir alanda yoğunlaşın. İş yok değil, elbet bulursunuz bir iş.

Teşekkür Edenler
.
Konu: 3
Kıdem: 10.02.2017

slm

makine muhendisi oldugunu dusunuyorum.

peki en onemli teknik rsim okuma ve cizme bilmen.

eger gercekten birsey bilmiyorsan, git cirak olarak makina fabrikasina gir ve orda "hamurun icine eline sok"

Teşekkür Edenler
.
Konu: 0
Kıdem: 23.07.2015

arkadaşlar ben süleyman demirel üniversitesi makina müh 3. sınıf ögrencisiyim okulumda autocad ile bilgisayar destekli cizim gösterildi olabildigince ögrenmeye calıstım tabi mühendis olmak icin tek program yetmıyor bildiginiz üzere sıra diger programlara geldi sanırım size sorum ise simdi hangi programı ogrenmeliyim ne yapmalıyım ıspartada bir tane bildigim bir solidworks kursu var gitmeyi düsünüyorum bir de türkiyede bulunan izmir istanbul bursa eskişehir gibi sehirlerin üniversitelerinde hangi programı ogrettiklerini ögrenmek istiyorum acaba bilgisi olan beni aydınlatır mı?
teşekkürler şimdiden

Teşekkür Edenler
.
Konu: 2
Kıdem: 17.07.2014

uludağ catia 
balıkesir solid

Teşekkür Edenler
.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Star Yeni Makine Mühendisi Adayları :) Ahmet Altuntaş 9 4.365 11.01.2017, Saat:15:59
Son Yorum: XMechanıcalX
  Yeni mezun ottoman55 0 1.041 04.08.2015, Saat:18:00
Son Yorum: ottoman55
  Yeni kayıt olanlar için.. tellioglu61 8 4.904 31.07.2013, Saat:11:45
Son Yorum: Mesut ÇELİK
Wink Her Gün Yeni Bir Eğlence MrCelik 117 63.192 13.07.2012, Saat:17:25
Son Yorum: Mesut ÇELİK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Türkçe Çeviri : MyBB Türkiye
MyBB, © 2002-2017 MyBB Group.

Yandex.Metrica