MMN | Makine Mühendisliği Forumu
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Reklam

Forum
Reklam Alanı

MSC Adams 2013 Kurulumu
Konu: 11
Kıdem: 14.12.2013

İlk yüklemek istediğimde neredeyse bütün forum sitelerini dolanmıştım ancak hiç bir şekilde bunun kurulumundan bahseden olmadı. Gerçekten karmaşık olan sırf müşterilerini uğraştırmak için yaptıkları birşey gibi geldi bana Smile

Bu konuyu açmak istedim çünkü en az 10 yükleme ile deneme yanılma yöntemi ile halledebildim kurulumunu.

Önce crack dosyası içindeki MSC_Calc_20130531 adlı uygulamayı çalıştırıp Y tuşuna basıyorsunuz.O sana license dosyası çıkartacak.

Sonra altındaki msc_licensing_11.9_windows3264 programı çalıştırıyorsunuz. Next-Next dedikten sonra ilk browse diyen kısım çıkıyor. Oraya geldiğinizde C' nin içinde MSC isimli yeni bir klasör açın ve onu seçin. Next dedikten sonra License dosyasını isteyecek sizden

Hani ilk license dosyası çıkartığımız varya onu kesin yeni oluşturduğunuz MSC isimli klasöre taşıyın. Sonra License dosyasını oradayken seçin ve next diyin.

ArrowŞuanda o açtığınız yeni klasör içinde baya bir dosya oluştuğunu göreceksiniz.

Ve şimdi Setup yapıyoruz. Sizden isim isteyecek Next dedikten sonra.

Arrow Oraya türkçe karakter kullanmayın Uğur benim ismim uur yaptım mesela.

Yükleneceği yeri bizim önceden klasör açtığımız MSC olarak seçiyorsunuz sonra yükleme başlıyor.

Yükleme bittikten sonra senden license dosyasını isteyecek.C nin içindeki MSC dosyası içinden onu seçeceksiniz. Sonra next next next oraları bildiğiniz şeyler. Masaüstüne kısayollar gelecek artık.

Ancak kurulum bitmedi.C nin içindeki MSC klasörüne girin orada
lmtools var. Ona tıklayın

Şimdi iyi takip etmeniz lazım. Yukarıda Config Services var o sekmeye gelin. Service name den kendi isminize gelin

Altında olan ilk kısıma browse de MSC klasörü içindeki lmgrd.exe seçin.
Bi altındakine license dosyasını seçin.
En alttakinede lmgrd.log ( not ) seçin.

Ve save service diyin. Yukarıdaki sekmeden star/stop/reread sekmesine gelip kendi isminizi oradan seçin ve start server diyin.

Altta bunu dedikten sonra Server Start Successful yazması lazım yazmışsa hayırlı olsun işlem tamamlandı.

En son anlattığım lmtools kısmını yapmanıza gerekte olmayabilir. Girin bakın oraları boşsa bu işlemleri yapın. Eğer doluysa star server yapmanız yeterli olacaktır.

Sorunuz olursa buradan yardımcı olmaya çalışacağım.

Setup dosyasını en kısa zamanda buradan yükleceyeğim.

.
Konu: 1
Kıdem: 05.03.2013

Teşekkür ederim Uğur Yılmazer Deneyelim söylediklerinizi herşeyi yapmıştım.Bir imtools kısmını yapmayarak silmişdim neyse tekrar deneyeyim Smile

Teşekkür Edenler
.
Konu: 0
Kıdem: 29.08.2014

msc_calc dosyası bende sadece
licance.dat dosyası oluşturuyor. Sanırım problem burda. .lic uzantılı bir lisans dosyası yok.
?

Teşekkür Edenler
.

Sonunda halledebildim.

Teşekkürler.

Teşekkür Edenler
.
Konu: 29
Kıdem: 12.12.2011

''Hopbala '' dosyayı nasıl buldun senin takıldığın yerde kaldım bende lisance dosyası

Teşekkür Edenler
.

Klasoru çıkarttığımız yerde Imtools var.

Ordaki start/stop sekmesinden start server diyoruz.

Aşağıda server started succesfully yazıyor. Olay bundan ibaret.

Teşekkür Edenler
.
Kıdem: 24.11.2015

ilk adımda takıldım lisans dosyası oluşturamıyor, yardım edermisiniz

Teşekkür Edenler
.
Kıdem: 02.02.2016

(30.08.2014, Saat:16:31)hoppala Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Sonunda halledebildim.

Teşekkürler.

dostum lic dosyası oluşturmuyor onu nerden buldun veya oraya hangi dosyayı seçtin?

Teşekkür Edenler
.
Kıdem: 25.02.2017

arkadaşlar ben kurulum işlemini yaparken ekranda "Installing VC9X64 9.0.30729.4967 Runtime.Please Wait.".Bir süre bekledim ama işe yaramıyor ne yapmam gerek ? Kurulumu 2-3 kere silip yeniden yaptım ama olmuyor.

Teşekkür Edenler
.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  VID | MSC Adams ile Krank Mekanizması Analizi Sadettin Odabaşı 1 2.965 23.11.2016, Saat:13:11
Son Yorum: yavuz2538
Question MSC ADAMS Çizim için Yardim. relaxbyceku 1 1.956 10.12.2014, Saat:22:28
Son Yorum: relaxbyceku
  003 | MSC Adams/Car Alıştırma Kılavuzu Sadettin Odabaşı 1 3.098 17.09.2014, Saat:10:51
Son Yorum: hoppala
  005 | MSC Adams Daire-Yay Örneği Çizimi - Çözümü mensuroglu 0 2.287 15.12.2013, Saat:21:51
Son Yorum: mensuroglu
  004 | Adams Örnek Problem Çözümü Sadettin Odabaşı 0 2.419 29.11.2012, Saat:01:28
Son Yorum: Sadettin Odabaşı

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Türkçe Çeviri : MyBB Türkiye
MyBB, © 2002-2017 MyBB Group.

Yandex.Metrica