MMN | Makine Mühendisliği Forumu
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Reklam

Forum
Reklam Alanı

SolidWorks de çizim ve parçanın imal aşamaları
Konu: 1
Kıdem: 07.01.2017

Arkadaşlar Erasmus yapıyorum ve Machine Tools adlı bir ders alıyorum.Bu derste hoca bir teknik resim kağıdı verdi ve bu teknik resimdeki parçayı solidworks'de çizip her bir adımın imal aşamalarını yazın diyor. (turning drilling milling gibi ) Yardım lütfen çok acil. Yardım edebilecek olan bana mesaj atabilir mi ?. ACİLLLLLLLLL

Ek Dosyalar Ekran Görüntüleri

Teşekkür Edenler
.
Konu: 0
Kıdem: 09.01.2017

(08.01.2017, Saat:00:32)CanAGA Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Arkadaşlar Erasmus yapıyorum ve Machine Tools adlı bir ders alıyorum.Bu derste hoca bir teknik resim kağıdı verdi ve bu teknik resimdeki parçayı solidworks'de çizip her bir adımın imal aşamalarını yazın diyor. (turning drilling milling gibi ) Yardım lütfen çok acil. Yardım edebilecek olan bana mesaj atabilir mi ?. ACİLLLLLLLLL

Ne zaman teslim edeceksin?

Teşekkür Edenler
.
Konu: 1
Kıdem: 07.01.2017

(10.01.2017, Saat:18:46)skapicioglu Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.
(08.01.2017, Saat:00:32)CanAGA Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.Arkadaşlar Erasmus yapıyorum ve Machine Tools adlı bir ders alıyorum.Bu derste hoca bir teknik resim kağıdı verdi ve bu teknik resimdeki parçayı solidworks'de çizip her bir adımın imal aşamalarını yazın diyor. (turning drilling milling gibi ) Yardım lütfen çok acil. Yardım edebilecek olan bana mesaj atabilir mi ?. ACİLLLLLLLLL

Ne zaman teslim edeceksin?
23 ocakta. Hocanın istediği şey şu. Her aşamayı tek tek solid de çizip kaydetmek. Chamferlardan sonra bile her çizimin kayıt edilip bu aşamaların tornadaki isimleri. örneğin alın tornalama işlemi veya spline milling işlemi ki sanırım ortada görülen A-A kesiti spline milling oluyormuş. Bir makine teknisyenine bu teknik resimleri verdiğimizde ve aşamaların isimlerini söylediğimizde anlayabilmeliymiş ne istediğimizi.

Teşekkür Edenler
.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Cizim hakkinda bir soru ibrahim1564 1 629 21.12.2016, Saat:03:26
Son Yorum: piri95
  solidworks exsel hatası eyüp özmen 2 513 13.12.2016, Saat:22:02
Son Yorum: eyüp özmen
  solidworks burak44 4 1.042 07.11.2016, Saat:14:51
Son Yorum: kuymaklar9595
  solidworks ekstrüzyon kalıp tasarımı kuymaklar9595 0 517 03.11.2016, Saat:23:27
Son Yorum: kuymaklar9595
  Yaz Okulu İmal Usulleri Ödevi ahmetdogru 2 825 18.08.2016, Saat:11:37
Son Yorum: HasKhan

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Türkçe Çeviri : MyBB Türkiye
MyBB, © 2002-2017 MyBB Group.

Yandex.Metrica