MIG ve WIG kaynak konusunda yardim.
Merhaba arkadaslar,

Okuldaki hocam bir arastirma sorusu verdi ancak bir türlü sorunun cözüm yolunu bulamadim. Bu sorunun cözümü hakkinda yol gösterebilirseniz cok sevinirim. 
Bana sorulan soru “ MIG kaynak prosesinin WIG kaynak prosesine similasyonu nasil yapilir?”

Benim sorudan anladigim: MIG kaynak yöntemi ile yaptigimiz bir kaynagi WIG kaynak yöntemi ile nasil yapabiliriz, benzerlikleri, farklari neler olur. 
Okudugum ve arastirdigim kadariyla; iki yöntemdede inertgas kullaniliyor. WIG yönteminde wolfram elektrodu ve kaynak teli var. MIG yönteminde ise sadece  eriyen kaynak teli var.  MIG kaynagi daha hizli bir sekilde uygulanabiliyor.

“ MIG kaynak prosesinin WIG kaynak prosesine similasyonu nasil yapilir?” sorusunu cözmek icin aklima gelen tek yöntem, Ayni kaynak teli ile, iki yöntemlede kaynak yapmak ve ikisini karsilastirmak.  

Yardimci olabilirseniz ve bu soruyu cözebilmem icin bir yol gösterirseniz cok memnun olurum ve o yönde arastirmaya ve calismaya devam ederim.

Selamlar.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Solidworks 2017 ve üstü sürüme sahip olanlar acil yardım!!! eakareme 0 94 08.01.2019, Saat:10:15
Son Yorum: eakareme
  acil yardım matlab 252525 0 123 03.01.2019, Saat:11:30
Son Yorum: 252525
  BİTİRME PROJESİ YARDIM İngilizAnahtarı 0 278 20.11.2018, Saat:22:51
Son Yorum: İngilizAnahtarı
  ISI TRANSFERİ SORU ÇÖZÜMÜ YARDIM EDER MİSİNİZ? abdulkadirplt 0 900 19.05.2018, Saat:13:00
Son Yorum: abdulkadirplt
  revitmep yardım !!!!!!!!! alperen_kan 1 1.294 11.01.2018, Saat:13:03
Son Yorum: integral27

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi