ANSYS İçin Çift Xeon İşlemci Gerekli mi?
Merhabalar,
ANSYS için sistem toplayacağım. Bunun için x99 tabanlı bir sistem yeterli midir? Yani 5820k işlemci(6 çekirdek-6ht, toplamda 12 iş parçacığı) ile bir sistem. Veya iki tane xeon işlemci ve bunu destekleyecek anakart ile ECC RAM'ler. Yani bu platformda en az 40-50 çekirdekten oluşuyor.

ANSYS'de Çift XEON işlemci kullanan arkadaşlar var mı acaba? Bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz?
Lightbulb 
Merhaba,
1 yıl kadar önce arkadaşımla bilgisayar aldık. Ben sadece iş yerinde kullanmak için Xeon işlemcili Dell Workstation tercih ettim o da MSi laptop.
Bu süre içerisinde çok kez Ansys üzerinden analiz, Solidworks üzerinden büyük montaj açmak, SW Visualize üzerinden render almak suretiyle bilgisayarları test ettik.
Sw montaj açma performansları eşit gibi Xeon 1 adım önde,
Visualize render konusunda Xeon açık ara önde
Ansys konusunda da Xeon açık ara önde.
Fiyatları hemen hemen aynı olan bu 2 sistemin arasında bu kadar fark olmasına biri laptop olduğu için bir yere kadar göz yumulabilir fakat bu kadar net bu kadar ciddi bir fark olması beni çok şaşırttı. Özellikle GTX 1070 ekran kartına rağmen render konusunda geride kalması şaşırtıcı oldu.
Ansys konusunda fazla şaşırmadım açıkçası çünkü xeon ciddi manada fark atan türden...
Kullanım amacınız sadece mühendislik işleri içinse Xeon aradığınız sistem. Ama oyun gibi konularda nasıldır bilmiyorum çünkü yüklemedim.

Kullanılan sistemler
Msi GE73VR 7RF ve Dell Tower 5810 Workstation
Bir yil önce CFD ve CAD icin kullanmak üzere laptop almaya karar verdim. Oyun laptoplari ve workstationlara ait ekran kartlari ve islemci performanslarini incelerken ilginc bir sekilde, ayni performans verilerini gösterdikleri halde oyun laptoplarinin daha ucuz olduklarini farkettim. Fiyat farki nedeniyle oyun laptopu almayi düsünürken biraz arastirma yapayim dedim. Bu iki türe ait performans verileri benzer görünse de, mimarileri farkli oluyormus. Bu nedenle oyun laptoplari oyunlarda, workstationlar ise grafik cizim ve hesaplamalarda daha iyi performans gösteriyorlar. MSI alacakken son anda vazgecip HP Workstation aldim Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Catia v5 dosyasını ansys ile açma berkersavas 1 231 Dün, Saat:01:17
Son Yorum: selcuksevers
  Ansys Parametre Doakes 1 136 14.06.2018, Saat:00:54
Son Yorum: mechheng
  Ansys Engineering Data malzeme oluşturma ahmet375 0 132 04.01.2018, Saat:21:53
Son Yorum: ahmet375
  Ansys Öğrenci sürümü indir ahmet375 0 218 17.12.2017, Saat:22:21
Son Yorum: ahmet375
  ansys öğrenci sürümü ahmet375 2 769 21.10.2017, Saat:02:08
Son Yorum: ekimcem

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi