Selamlar Ben Üretici birisi
Thumbs Up 
merhabalar arkadaşlar ben kerem.
lise mezunuyum elektronik haberleşme.
üniversiteyi dondurdum alakasız bir bölüm zaten.
Ben Autocad vede solidworks'e çok meraklıyım hatta yalayıp yuttum diyebilirim şuanlık.
Yani 2 d yada 3d Boyutları belirli herşeyi çizebilirim diye Düşünüyorum.
Teknik resim bilgimde var.

Sektöre hiç girmedim ne yapmam lazım lise mezunuyum vede Cidden ama cidden bu İşi yapmak istiyorum yani teknik ressam olmak istiyorum.Hayalim gibi birşey beni bırak 48 saat çizim yaparım Big Grin

Sertifikalarınımı almalıyım bildiğim bu 2 programın. Üretimde Çalışabilecek konumdayım aslında ama hiç sektörde bulunmadığım için tam olarakta bilemiyorum.

Çalışmaya başlamak için ne yapmam gerekiyor sizce bana bir iki nasihat verebilecek abilerimiz konuya cevap verirlerse çok ama çok minnettar kalırım teşekkürler.
Kardeşim öncelikle bir yüksekokuldan makine bölümünü yadam mühendislik fakültesinden makine mühendisliğini bitirmen gerek. Firmalar çoğunlukla tasarımcıları ya tasarım mühendisi olarak yada Ar-Ge mühendisi olarak arıyorlar. İş ilanlarına bakarsan gerekli koşulları görürsün. İkinci bir durum bazı firmalar çizim programının yanında bir CAE programlarıda arıyorlar (ansys gibi). Bu programlarıda bilmen senin açından iyi olabilir.
Merhaba,

Önce merakın ve azmin için kutluyorum.
İlk yapman gereken bildiğin proğramları belgelendirmen olacaktır. Akabinde çalışmak istediğin sektöre göre bir kaç proje yapıp tasarlayıp ek olarak cv ne ekleyebilirsin dikkat çekecektir.
Ama en azından Teknik Ressam olmak için 2 yıllık bir bölüm bitirip Meslek anlamında isim alman seni daha kolay iş bulmanı sağlayacaktır.
Böyle bir imkanın yoksa ilgili olduğun iş ile ilgili normal üretimde çalışıp kendini bu konuda gösterebilirsin. Bu özelliğinden işverenler yararlanmak isteyecektir.

İyi forumlar.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Thumbs Up HERKESE SELAMLAR quartz 0 467 21.02.2017, Saat:17:26
Son Yorum: quartz
  yeni üyeden selamlar serhat manilboğa 1 1.799 13.11.2013, Saat:22:23
Son Yorum: Sadettin Odabaşı
  Ankara'dan selamlar ilkerronur 2 2.234 31.07.2013, Saat:11:39
Son Yorum: Mesut ÇELİK
  Selamlar tandoganburak 1 1.752 28.06.2013, Saat:00:08
Son Yorum: Sadettin Odabaşı
  Selamlar Deputy 1 2.015 29.05.2013, Saat:12:55