KTÜ HAKKINDA
Merhabalar;

Seneye KTÜ Makine Mühendisliğini okumayı düşünüyorum. Orada okuyan varsa beni bilgilendirir mi? Çok zor olduğunu duydum. Şimdiden teşekkürler.
Kardeşim Merhaba,

2013 KTÜ Makina Müh. mezunuyum eğitim gerçek anlamda zor,yıpratıcı bazen hatta tercih ettiğine pişman edici fakat mezun olduktan sonra hiçbir firmanın KTÜ'yü beğenmediğini görmedim genel anlamda herkes olumlu biliiyor ve gerçekten öyle. Sana tavsiyem tercih edeceksen sabretmeyi ve psikolojik olarak kendini bu zor sürece hazırlaman. Şuan ki aklım olsa yine yazardım dediğim gibi sadece sabır ve devamlılık gerekli merak etme nereyi yazarsan yaz elbet pişman olacağın zamanlar olacak sen bunu şimdiden öngörüyorsun bence denemelisin.
Çok teşekkür ederim.
Merhaba Ktü Makina 2016 Mezunuyum .Ben 3,21 ortalama ile mezun oldum , Erasmusa da gittim. Profesör hocalarımın birinin yanında teknokentte de çalıştım . Makina okumak zordur , makina mühendisi olmak isteyip kolay bir eğitim hayatı beklemek hayal olur. Ktü'de 4 yıl boyunca hocalar, dersler vs. etkilerden dolayı çok yorulma ihtimalin var. Ancak bu yorgunluk iş hayatının kimi zaman 1 günlük yorgunluğunun yanında devede kulak olmaz. Olurda bu yazımı okuyup Ktü Makinayı ya da diğer okulları tercih eden arkadaşlara ve sana tavsiyem çok sıkı ders çalışın, ingilizceyi çok iyi öğrenin, bu ders çok zor çalışsan da geçemezsin diyenlere kulak asmayın. Şimdiden başarılar dilerim.
Karedeniz Teknik Üniversitesinden mezun oldum demek karşı tarafta her zaman iyi bir intiba uyandırır. Çünkü piyasadaki KTÜ makina mezunlarını gördüğümde hepsi işlerinde başarılı ve iyi yerlerde. Bende 2013 KTÜ mezunu olarak sana şunu söyleyebilirim rahatlıkla yazabilirsin. Üniversite ve bölüm olarak çok iyi bir background sahip olursun bunun yanına birde ingilizceyi eklersen olay bitmiştir. Bakımcıların bir lafı vardır Balta kesmez diye aynen öyle J

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  MAKİNA MÜHENDİSLİĞİ HAKKINDA BİLGİ PAYAŞIMINA BEKLİYORUZ SancaR 18 12.261 12.01.2017, Saat:13:07
Son Yorum: XMechanıcalX

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi