MMN | Makine Mühendisliği Forumu
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Reklam

Forum
Reklam Alanı

Neden Makine Mühendisliğini Seçtiniz?
Konu: 862
Kıdem: 02.11.2011

Siz anlatın, seçecek olanlara yol gösterin Smile Önce birileri yazsın, sonra ben de yazacağım. Hadi buyrun Smile

Teşekkür Edenler benenes1
.
Konu: 2
Kıdem: 04.03.2012

Ben makine mühendisliğini seçemedim Smile Puanım yetmedi Mekatronik okuyorum şuanda. Hem lisede okuduğum bölüm, hem rehber öğretmenlerimin etkisi, hemde Robotlara olan tutukum beni bu bölüme çekdi Smile

Teşekkür Edenler
.

Benim makine mühendisi olmamdaki en büyük etken belki de iki amcamın makine mühendisi olmasıydı. Araştırıp geldim bölüme. Raylı sistem araçlarına ilgim vardı lisedeyken. Araştırırken aklımı çelen cümle şu olmuştu: "Hızlı tren üretimi işlerinde çalışabilirler.". İşte dedim, o benim Big Grin Her ne kadar şimdi o işlerde gözüm olmasa da o cümle sayesinde seçtim bu bölümü.

Aslında küçüklükten mühendis olacağım belliymiş Smile Küçükken ders programına özene bezene, cetvel kullanarak bir tablo oluşturur ona yazardım. Cetvelle vs çizmeye meraklıydım. Üniversitedeki en iyi dersim teknik resimdi bu yüzden Smile Kendimce araba modelleri çizerdim ilkokulda. Özellikle de ağır vasıtalar Smile

Lisede daha çok bilgisayar mühendisi olmayı istiyordum. Puanım yetmedi istediğim yerlere, Allah korudu Big Grin Tercih formuna sadece makine ve bilgisayar yazmıştım. Makine geldi Allah'a şükür.

Kısacası, isteyerek ve araştırarak geldim. Bölümü seçecek arkadaşlar kesinlikle herşeyiyle araştırsın derim ben Smile

Teşekkür Edenler okr
.
Konu: 3
Kıdem: 22.04.2012

Ben lisedeyim , Makime mühendisliğine istemeden geldim. Fakat şuanda çok seviyorum ve istiyerek okuyorum . Seçmemin değilde sevmemin nedeni cnc yi çok seviyor olabilmem olabilir.

Teşekkür Edenler
.
Konu: 0
Kıdem: 22.06.2012

ben makineyi babamın sayesinde yazdım Smile şuan 3 e geçtim çok zor ama sevicem gibii.. Smile)

Teşekkür Edenler
.

(22.06.2012, Saat:15:34)yigit007 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Linkleri Görebilmeniz İçin Üye Olmanız Gerekiyor. Üye Olabilmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.ben makineyi babamın sayesinde yazdım Smile şuan 3 e geçtim çok zor ama sevicem gibii.. Smile)

2 yılda sevmediyseniz bunda sonrası için çok umut vaadetmiyorsunuz Tongue Big Grin Şaka bir yana, artık sevmeye başlasanız iyi edersiniz, çünkü neredeyse bitmiş zaten Smile

Teşekkür Edenler
.
Konu: 1
Kıdem: 24.06.2012

Benim makine mühendisliğini seçmemdeki en büyük etken araba motorlarıdır. Hep arabaların çalışma prensipleri
beni etkilemiştir. Şuan 3.sınıfı bitirdim ve doğru bölümde okuduğum için mutluyum Smile

Teşekkür Edenler
.
Kıdem: 27.06.2012

kader işte =) halamın zorlamasıyla tercihlerde yazmıştım.. ilk başlarda angarya meslek diye düşünüyordum, ama şimdi memnunum çok şükür.

Teşekkür Edenler
.
Konu:

makinelerle uğraşmayı severim,bu yüzden seçtim..

Teşekkür Edenler
.
Kıdem: 22.08.2012

tıp fakültesi tutmadı bir sene daha hazırlanmak zor geldi ''ramazan güzeldir'' adlı bi dizi vardı trt de ordaki ordaki makinacı bi arkadaş vardı onunla aynı sebepten ötürü Big Grin

Teşekkür Edenler
.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Bir Makine Mühendisinin Aşkı ( İngilizce Şiir ) nichiban 5 6.039 15.10.2016, Saat:14:38
Son Yorum: maktor3823
Sad MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ PİŞMANLIK MIDIR? cihatakboga 15 2.241 05.09.2016, Saat:18:21
Son Yorum: sz2003
  Makine Mühendisi Mimari Projeye Müdahele Etti mimar aydın 0 603 04.08.2016, Saat:22:44
Son Yorum: mimar aydın
Lightbulb Makine Ressamlıgı GnzaLes0 2 1.108 28.07.2016, Saat:13:31
Son Yorum: The_Lider
  Makine tercih etmeyi düşünüyorum Miracerdem 5 983 27.07.2016, Saat:16:40
Son Yorum: crocodile

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Türkçe Çeviri : MyBB Türkiye
MyBB, © 2002-2017 MyBB Group.

Yandex.Metrica